Palacio de las Musas

A Fellegvártól keletre nemesi családok sokszor évszázados városi rezidenciái magasodnak az egyszerű polgárházak fölé. Ezek a kő-és-cement alkotások régi escari vidéki erődök mintájára épültek meg: erős falakkal és kapukkal körülvett, nagy belső udvarok köré. Impozáns épületegyüttesek, legtöbbször 1-2, a környező épületek fölé magasodó toronnyal. Kívülről vastag falak és apró, lőrésszerű ablakok jellemzik őket, sőt még mellvédek és a vizesárkok is előfordulnak. Az udvarházak előtt elsétáló városiak ugyanakkor kedvükre gyönyörködhetnek a külső falakat díszítő színes címerpajzsokban, az oromzaton gubbasztó vízköpőkben, falfülkékből figyelő komor szobrokban és persze az udvarház belsejét rejtő hatalmas, faragott kapukban.

A kapun átjutva egy külön világ tárul a vendéket szeme elé. Míg az escari udvarházak kívülről őrzik régies, erődszerű identitásukat, egyre többet és többet építenek át új, roccamarei, vagy akár mrevi divat szerint. Az Argevieso család szökőkutas, buja belső udvara és az azt körülvevő mozaikpadlós kerengőfolyósója bizonnyal megállná helyét bármely karavánvárosban; míg a Llarenák kövezett, geometrikusan elrendezett szoborparkjában az elmúlt generációk legjobb tengermelléki szobrászainak munkái gyönyörködtetik a családtagokat. Természetesen egyetlen valamire való udvarház sem nélkülözheti a saját kápolnát és a báltermet, de egyre több büszkélkedhet saját könyv- és irattárral is. A családtagok elkülönülő, vendégek elől is elzárt szóbái általában a tornyok felső emeleteiben kapnak helyet, míg az udvarház alsó szintjei a szolgák birodalma: apró hálófülkék, gondosan feltöltött raktárak és állandóan zajos műhelyek világa ez.

Általános vélekedés a derasiak körében, hogy a nemesi udvarházak sorából is kiemelkedik azonban José Maria Castrillon nemrég befejezett palotája a Palacio de las Musas. Az épület gyönyörű belső udvarokkal és kertekkel rendelkezik, amelyek tele vannak egzotikus növényekkel és állatokkal. A palota szobái és termei gazdagon díszítettek: részletgazdag faliszőttesek, Escar és a panteon történetét megörökítő festmények, mesterien megmunkált bútorok és szobrok népesítik be a Múzsák Palotáját. Mindezeken túl, ráadásul a palotában soha nem szűnik a zene, a tánc, a mulatozás, holott José Maria Castrillon eddig mindössze egyszer látogatta meg fővárosi otthonát.

Torno Montanas ura, a trubadúrok önjelölt fejedelme, Adrasteia legmakacsabb udvarlója ugyanis úgy rendelkezett, hogy a Múzsák Palotájának kapui mindig nyitva álljanak minden művész előtt, legyen szó bár vándor komédiásról, babérkoszorús költőről, festőről vagy ékszerművesről. A palota földszinti szobáiban gyakorta több tucatnyi művész hajtja álomra a fejét éjszakánként. José Maria nagylelkű jótartásáért cserébe, mielőtt tovább állnának, mindegyikük megajándékozza a palotát egy-egy műalkotással.

Derason kívül ugyan a továbbálló trubadúrok és nagynevű művész népek öregbítik a Múzsák Palotájának és a Castrillonoknak a hírnevét, de Derasban a palota inkább az Emelt Parkban és az onnan alázuhanó Tündöklő Vízesésről ismert.

Közismert, hogy José Maria idejének nagy részét torno montanasi palotájának tetejére épített parkjában, a Magaskertben tölti. Nem csoda hát, ha a Múzsák Palotájának építésekor elrendelte, hogy annak tetején is alakítsanak ki egy hasonló parkot az épület tetején. Az Emelt Park, torno montanasi ikertestvéréhez hasonlatosan, lépcsőzetesen kialakított, távoli vidékek színpompás virágaival ékes, árnyékos és illatos, a látogatók kényelmére nagy hangsúlyt helyező park. A Múzsák palotájának északi oldalán kialakított keskeny csónakázó tó vizét egy csavarszivattyú juttattja el az Emelt Park közepéhez. A csavarszivattyút az év nagy részében három apró szélmalom hajtja, de szükség esetén akár kézi erővel is betekerhetőek. José Maria akarata szerint jó időben a szivattyúnak mindenképpen működnie kell, hogy a városiak kedvükre csodálhassák Tündöklő Vízesést. A park tetejére szivattyúzott víz ugyanis nagy sebességgel zubog végig az épület tetején, hogy aztán az északi oromzathoz érve három, ifjú múzsákat mintázó vízköpő kezei közül vízpermetként hulljon vissza a tóba. Derűs napokon a Múzsák Palotájának északi oldalán a vízpermeten megcsillanó napfény tündökletes szivárványt rajzol az égre.

Kalandötlet: A Múzsák palotájában alkotó számtalan művész közül is kiemelkedik Aeliana, az életteli és vidám tájképeiről ismert festőnő. A művészetek iránt érdeklődő karakterek azért látogatják meg a Múzsák palotáját, hogy megcsodálhassák Aeliana, a vidám és életteli tájképeiről ismert festőnő legújabb műalkotásait. Aeliana azonban nincs a palotában, amit azt illeti napok óta nem látta senki. A többi művész aggódva mondja el a karaktereknek, hogy Aeliena az elmúlt hónapokban alig-alig dugta ki a fejét a szobájából, festményei pedig látványosan megváltoztak: egykori élethű tájképei zavaró és kifacsart panorámáknak adták át a helyüket.
A festményeket megvizsgálva a karakterek úgy érzik, hogy ablakot nyitottak számukra egy másik, idegen és ellenszenves világra, démonok és ártó szellemek otthonára. És valóban, az egyik festmény ecsetvonásai egy idéző varázsjelet rejtenek magukban…
Vajon mit és mi célból idézett Aeliana? Egyáltalán tisztában volt vele, hogy mit cselekszik, vagy valakinek, netalán valaminek a tudatlan eszköze volt csupán? Hol van most a festőnő, és vajon a megidézett lény is vele van-e? A karakterek a hátrahagyott festményekbe rejtett utalások segítségével eredhetnek a démonidéző festőnő nyomába, de sikerül-e időben odaérniük?

A Palloneház romjai

Az escari nép híres sportszeretetéről. Míg a nemesek körében elsősorban a harci játékok, a vadászat és a viadalok során élik ki magukat, a falvak ifjúsága pedig számtalan különféle bátorság, erős és ügyesség próbán bizonyítja rátermettségét, Deras utcáin a labdajátékok a legnépszerűbbek.

A gyakorta tömegverekedésbe torkolló, végeláthatatlan és nem ritkán városlakók százait megmozgató focimeccsek mellett igen nagy népszerűségnek örvend még a tenisz és a tengermelléki eredetű pallone col bracciale is.

A pallonét egy hosszú és zárt pályán játszák egy majd fél méteresre felfújt kemény bőrből készült labdával és leginkább tüskés kesztyűkre emlékeztető keményfa ütőkkel. A játék célja, hogy a pálya két térfelét birtokba vevő 6-10 fős csapatok a labdát az ellenfél játékosainak háta mögé üssék. A pallone rendkívül veszélyes játék, még akkor is, ha a játékosok betartják a szabályokat: gyakoriak a játékosok közötti ütközések és a nagy sebességgel száguldó labda csontrepesztő erővel csapódik bele bárkibe, aki az útjába kerül. Hogy mekkora veszélyt jelentenek a keményfából készült ökölfegyvert viselő férfiak körében elszabaduló indulatok, azt talán már említeni sem kell.

NévKTTávTSebzésMin. SérülésManőverek
Bracciale2K6+150Horpasztás
Tulajdonságok:Ökölfegyver, Súly: 1

A pallone igazi népszerűségét az hozta el Derasban, amikor az ifjú Xenaro herceg két évtizeddel ezelőtt ráérzett a sport ízére. Ha épp a fővárosban tartózkodott alig múlt el hét anélkül, hogy össze trombitálta volna kísérőit és apjának udvarnépét egy pallone meccsre. A Fellegvár lábánál megépített Palloneházat is Xenaro lelkesedésre hívta életre: Xosé király rendelte el építését Xenaro tizenhét éves korában, hogy a trónörökös méltó helyszínen hódolhasson szenvedélyének. Xenaro herceg rejtélyes halála után a hosszúkás és lekerekített falazatú, leginkább elfelezett és oldalára fektetett hordóra emlékeztető épület ugyan gazdátlanná lett, de hamar a derasiak kedvelt szórakozóhelyévé lett, és a pallone mellett teniszmeccseknek és táncos mulatságoknak is gyakorta otthont adott.

Egy évvel ezelőtt, egy ködös őszi estén aztán a Palloneház teteje hangos robajjal megremegett és összedőlt. A romok alá szorult kéttucat ifjú egy része jajveszékelve kiabált segítségért, de többségük csak üres szemmel kutatta az eget. A romhalmaz közepén, a törmelékhalom csodával határos módon megkímélt epicentrumában elborult tekintettel, habzó szájjal és fenyegetőn vonagló izomkötegekkel, ott térdelt Deras híres ichorvérű pallone-bajnoka, Larnaz, az Ökör. A túlélők vádló vallomásából utólag bizonyságot nyert, amit a derasiak azonnal megsejtettek: az eldurvuló pallone meccs hevében az Ökör bevetette különleges képességeit is, és addig-addig feszítette őket, amíg elszabadította a Romlást Deras szívében. A derasiak dühe és bosszúvágya mindent elemésztő volt. Az Ökör hiába könyörgött kegyelemért, hiába próbálta védeni magát. Leteperték, megtaposták, megtépkedték, meglincselték a helyszínen. Larnaz alig felismerhető teteme hetekig díszítette a Palloneház romjait.

Mindez több, mint egy éve történt. A Palloneház romjaihoz azóta hozzá sem nyúltak az építőanyagra mindig éhes derasiak. Mint mondják, azok a téglák és kövek magukon hordozzák a Romlás nyomát. Az épület oldalfalai továbbra is állnak, de a belsejébe besüt a hold, bever az eső. A törmelékhalmok között nem szól már a zene, nem pattog a labda. Helyette a titokban járók és rosszban sántikálók kedvelt találkahelye lett Xenaro herceg egykori ajándékából.

A magányosan álló falak közönséges emberek számára megközelíthetetlen gerincén hatalmas madarak, aranytollú pelikánok vertek építettek fészket maguknak. Ezek a több, mint három méteres szárnyfesztávolságú, felnőtt ember méretű halevő madarak első alkalommal szemelték ki maguknak Derast otthonuknak, habár a Bonatara vizein mindig is előfordultak. Nevüket a tollaik lenyűgöző színéről kapták, amelyek egyébként kedvelt díszítő elemi a nemeskisasszonyok kalapjainak. Meglehetősen agresszív és félelem nélküli madarak, gyakorta rátámadnak a romok között a fészkeik alá tévedőkre, de már a akár még a Palloneház romjai előtt elsétálókra is. Így járt a kis Pequeni Palomino is, és csak komoly sérülések árán sikerül hazaszaladnia, apjának közeli fogadójába. Pequeni apja, Baltasar Palomino bosszút esküdött a madarak ellen és egy hét ingyen szállást, sörben-borban jóltartást és sült pelikánt ígér mindenkinek, aki elhoz neki egyet a madarak közül.

Név: Aranytollú pelikán
Leírás: hatalmas édesvízi ragadozómadár
 
Erőnlét: 3
Ügyesség: -1
Érzékelés: 1
Karizma: 0
Intelligencia: -3
Lelkierő: 1

Életerő: 14

Mozgás: 40 (levegőben)
ME: 2
 Harcértékek
Cselekedetek: 1/1

Kezdeményezés: 1

Támadások

Csőr
KT: 35
Sebzés: k6+3

Max. Vé: 70