Escarba a Vénvihar hírét karavánok hozták. A Fűtengert sivataggá satnyító forró szél híre aggodalommal töltötte el a kereskedelemből hasznot húzókat, de kevesen gondolták még ekkor, hogy hamarosan mennyi szenvedést fok okozni nekik a távoli szerencsétlenség.

Az első suciók hetekkel később érkeztek. Sapkával a kézben, menedéket kérve jöttek, de az escarokat nem töltötte el együttérzéssel a látványuk. Azért helyet adtak nekik a királyságukban, de jótékonyságuknak drága árat szabtak.

Végül feltűntek a hírnökök is az új sivatag mélyéről. Egy rettenetes hordáról beszéltek, amelyet új istenséget talált öregsámánok támogatnak romlásszülte mágiával. Egy ígéretről beszéltek, arról, hogy a városlakók vére újra szárba szökkentheti a sivatagot. A meghunyászkodás és az escariaknak alávetett menedéksors helyett dicsőségről és zsákmányról, sőt bosszúról és a világ rendjének helyreállításáról beszéltek a sucióknak.

Mikor az üzenet escari fülekbe is eljutott a vendéglátók haragja hirtelen volt és kegyetlen. Válogatás nélkül büntették a suciókat, akikben soha nem bíztak igazán. Hogy ez taszította-e a suciókat nyílt ellenállásba, vagy enélkül is elcsábította volna-e őket Drul’ger ígérete, már soha nem fog kiderülni.

Mire a Sámánhorda Khayratot elsöpörve felbukkant Escar északi határában az ország már hónapok óta összecsapások helyszíne volt. A felfordulásban a remeteként élő uralkodó udvarának nem maradt ereje és figyelme, hogy az északi országrész védelmével is foglalkozzon, így az északiak – mint már oly sokszor korábban – magukra maradtak. Az északi nemesség csapdát állított a nyargalóknak Taserta falva mellett. Bármely közönséges ellenfél ellenében sikert arathattak volna, de a Sámánhordával szemben ellenállásuk elolvadt, mint a tavaszi hó.

A csontmezei mészárlás híre végre az agg királyt is cselekvésre bírta, és összehívta az ország vitézeit. A királyi lobogók alatt felvonuló escari seregben ott volt a királyság színe virága. A zászlókat sebesen verte a szél, fényesre csiszolt, drágaköves páncélokon csillant a napsugár, izmos csatamének patája alatt rengett a föld. Húsz éve nem volt ilyen látványosságban része az escar parasztoknak, és mint a Skizma idején, most is nagy reményekkel vonult fel az escar sereg.

A tavasszal meginduló hadjárat végül a közelébe sem jutott az ország északi határának. Mire a Secco-folyó forrásvidékére értek az élelmezési nehézségek, a nemesek belviszályai és a király melankóliája kikezdték a sereg harci kedvét. Végül, Barac falva mellett, egy heves esőzésben megáradt patak miatt a sereg letáborozott. Három napig esett az eső, de a királyi sereg két hétig vesztegelt Baracnál. Időközben a haditanácskozások alkalmával – amelyeken néha még a király is részt vett – heves vita zajlott. A dicsőségre vágyó Amaro Rainer Oquendo, az Őrzők száznagya, páncélkesztyűs kezével az asztalt verve követelte, hogy mielőbb folytassák a felvonulást és ütközzenek meg a nyargalókkal. A királlyal távoli rokonságban álló del Vio gróf azon a véleményen volt, hogy a hadjárat célját vesztette: az északról érkező híradások alapján a Sámánhorda apróbb fosztogató csapatokra szakadt szét, csatában csapást mérni rájuk már nem lehet. Azt kérte a királytól, hogy ki-ki hazatérve védelmezhesse birtokait.

A döntést végül a nyargalók hozták meg helyettük. Az éj leple alatt csaptak le a seregre. Sebeslábú apró hátasaikon túlvilági huhogás kíséretében körbe nyargalták az escari tábor alacsony paliszádfalát, nyílzáporral verték a sátrakat, amíg meg nem találták a védművek gyenge pontját. A sátrak közé betörve válogatás nélkül hánytak kardélre álmából ébredező katonát és halálra vált táborkísérőt egyaránt.

Heves harcok árán, de Hugo Angel Medinaceli lovag vezetésével az escariaknak sikerült kivernie a nyargalókat a táborból. Nyugalmuk azonban rövid életűnek bizonyult, a nyargalók hamarosan visszatértek, hogy huhogással és nyilaikkal terrorizálják a tábort. A király parancsára a táborban tartózkodó ichorvérűek fényárba szökkentették a tábor környékét, így a nyargalóknak vissza kellett húzódniuk. Lövedékeik ugyan pontatlanabbá váltak, huhogásuk messzebbről hangzott, de a tábornak egész éjjel nem volt nyugodalma, és az ichorvérűek erejét felemésztette a tábor környékének bevilágítása.

Efram magiszter ráadásul aggasztó megfigyelést tett: hajnal felé közeledve többször is elszabadult a Romlás: sűrű rovarfelhő lepte el a tábort, a hordókban megavasodott a bor és Selyemhúros Yan, a híres padour trubadúr lábát szegte, amikor megnyílt alatta a föld. A nyargalók keltette felfordulás közepette azonban Efram magiszter aggodalma süket fülekre talált.

A hajnali napsugár fényei irdatlan lovashadra vetültek a Tasertán túli dombháton. Csendben, mozdulatlan, fenyegető magabiztossággal szemlélték a kimerült és véres escari tábort. Miközben a hajnali köd lassacskán felszállt, az escari sereg csatarendbe állt az tábor melletti réten. A levegőt feszült várakozás ülte meg, aztán a nyargalók sorfala szétnyílt és a nomádok laza alakzatban az escariak megkerülésére indultak.

Kürtök harsantak, escari csatakiáltások szálltak az égre, és döngő léptekkel megindultak a király vértesei a Sámánhorda centruma felé. A varázshasználók dolga lett volna, hogy mágiájukkal oltalmazzák a sereg oldalát. Tűzbe, vérbe, szenvedésbe kellett volna fojtaniuk az ellenséget, őrületet és zavart kellett volna kelteniük a soraik között, a királyság szent földjét kellett volna ellenük fordítaniuk.

Az első varázslatok még célba találtak. Baloldalt féltucat robbanásban szakadt szét a domboldal a nyargalók között, a jobboldalon tucatnyi irányt vesztett ló és lovas kavarodott egymásba. De az ichor eddigre már új urat talált magának.

Az öregsámán éjfekete lova hátán szemlélte az eseményeket a nomád sereg derékhadával. Drul’gertől kapott varázsszavai nyomán láncait vesztett bestia módjára kezdett tombolni a Romlás az escariak között. Egyszeriben minden varázslat beláthatatlan következményekhez vezetett. A derékhaddal rohamozó Őrző lovagok mágiával telt csatakiáltásai véres pukkanással robbantották szét a dicső harcosok saját fülét. Az Argevieso talpasok alatt süppedős sártengerré lett a föld. Pillanatok alatt bokáig, térdig, derékig és még tovább süllyedtek a lucskos sárban. Segélykérő kiáltásaik töltötték meg a környéket, egészen addig, míg a szájukba, torkukba tóduló mocskos lé beléjük nem fojtotta azokat. Lora Castell hátán elrozsdált az acél, fogínyéből kiperegtek a fogak, bőre megnyúlt, haja kifakult, és százéves holttestként zuhant a földre…

A Romlás persze soha nem válogat, de a laza alakzatban sebesen mozgó nyargalóknak mégis sokkal könnyebb volt kitérnie a legtöbb katasztrófa útjából. A legnagyobb csapás pedig alighanem az volt, hogy a Romlás szétzilálta az escari gyalogság arcvonalát, megzavarta a csapatokat, pánikot keltett a katonák körében. Ami csatának indult percek alatt mészárlásba torkollott. Az escari katonák egyre-másra dobálták el lobogóikat, hagyták ott társaik oldalát és egyedül vagy csapatosan menekülőre fogták. Legtöbbjük nem járt sikerrel.

A király élete sem volt biztonságban. Bölcs Xosé király aranyozott hordszékén ülve figyelte a csatát a tábor kapujából. Ugyan akadtak a király személye körül többen, akik idejekorán felismerték, hogy a sereg elveszett és a király kimenekítését követelték, de a király tanácsosait lebénította a tudat, hogy a menekülésük látványa az escarok megmaradt harci kedvét is ellobbantaná. Késlekedésük eredménye az lett, hogy a nyargalók körbevették őket, és heves kézitusa kezdődött a királyt őrző Arany Oroszlánok és a rájuk rontó ellenség között.

A király testőrei már halomban hevertek, és Xosé király is kardot ragadva védelmezte magát remegő térdekkel, amikor Hugo Angel Medinaceli és Diulio Zacombe megérkeztek az ellenség tengerén keresztül. A király agg testét Medinaceli csataménjének hátára rántva utat vágtak maguknak a vadon irányába.

A szörnyűséges vereség híre két nappal Xosé király előtt érkezett Derasba. Mikor fáradtan és vértől borítva Hugo és Diulio királyi poggyászukkal felbukkantak a város alatt a kapukat zárva találták, a királyi tanácsot káoszban, a várost halálra vált rettegés közepette. Utolsó közös hőstettük azon nyomban az escari legendák panteonjába került, énekesek és mesemondók kedvelt témája lett.

De a mészárlás örökségét még a király csodás hazatérése sem tudta elfedni: évekbe telt, mire újra valamirevaló escar sereg állt össze, és egészen addig a királyság nagy része a Sámánhorda prédája lett.

A karakter legközelebbi rokonaival fiatalkorában végzett az ellenség, és ő hozzátartozók nélkül, hadiárvaként nőtt fel. Senki nem akadt, aki gondját viselte volna, gondoskodott volna megfelelő neveltetéséről. Ráadásul a fiatalon átélt tragédia óhatatlanul mély nyomokat hagyott a karakteren.

1.szinten megkapja a következő ismereteket:
Állatismeret 1
Helyismeret 1
Kultúra 1
Lélektan 1
Szakma 1

Megkapja az alábbi képességet:
Bosszúvágy

Szabadon elkölthet 9 Kp-t.

A karakter egész fiatalon a katonák között találta magát, és ifjúságát hadiszolgálatban töltötte. Neveltetése így aztán meglehetősen egysíkúra sikeredett: megtanult harcolni és engedelmeskedni, minden más készség rovására.

1.szinten megkapja a következő ismereteket:
Fegyverismeret 1
Harctéri gyakorlat 2
Megfélemlítés 1
Vértismeret 1